Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte

Online rezervácia termínu na dopravnom inšpektoráte sa dá spraviť cez univerzálny rezervačný systém. Môžete si takto dohodnúť napríklad objednanie na prepis auta alebo iné úkony. Žiadosť o dohodnutie termínu vytvoríte kliknutím na nasledujúce tlačidlo:Pravidlá online rezervácie termínu

Pri žiadosti o termín je dobré vedieť pár základných skutočností:

  • Celú rezerváciu zvládnete bez elektronického občianskeho preukazu
  • V žiadosti musíte uviesť agendu a požadovaný termín
  • Na konci žiadosti dostanete PIN kód. Tento PIN kód zadáte do kiosku na dopravnom inšpektoráte. Vytlačí sa lístok z kiosku s poradovým číslom. Následne čakáte, kým sa dostanete na rad.
  • PIN kód musíte zadať do kiosku najskôr 15 minút pred a najneskôr 15 minút po termíne rezervácie. V inom prípade je neplatný.

Rezervácia je platná pre konkrétnu osobu, ktorej zadané údaje musia byť zhodné s platným dokladom totožnosti. Ak občan nemá platný doklad /v prípade straty či krádeže OP/, o nový môže požiadať len osobne na ktoromkoľvek pracovisku dokladov. Pri agendách dopravných inšpektorátov navyše prebehne kontrola, či žiadateľ je vlastníkom alebo držiteľom vozidla, v prípade používateľa-sprostredkovateľa bude potrebné predložiť splnomocnenie s podpisom osvedčeným na notárskom či matričnom úrade.

Na všetkých pracoviskách dopravných inšpektorátov je od 6.7.2021 umožnené od 08:00 hod. do 10:00 hod. vybavovať občanov, ktorí neboli vopred objednaní.

Od 10:00 hod. je zabezpečený kombinovaný režim vybavovania vopred objednaných občanov s tými, ktorí neboli objednaní. V tomto prípade majú objednaní občania pri vybavovaní prednosť.

Informácie zo stránky Ministerstva vnútra SR