Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP online

Spravte si porovnanie povinného zmluvného poistenia cez poistnú kalkulačku. Za krátky okamih môžete uzatvoriť poistenie auta alebo akékoľvek vozidlo v ktorejkoľvek z poisťovní na Slovensku. Cenu PZP online vypočítate cez existujúce EČV, prípadne tieto údaje zadáte sami.


Allianz logoČSOB logo Generali logoGenertel logoGroupama logoKomunálna poisťovňa logoKooperativa logoUnion logoUniqa logo Wüstenrot logo

Postup ako získať najlacnejšie PZP online

 1. Základné údaje o vozidle (druh vozidla, výkon motora, objem valcov, rok výroby) môžete zadať ručne alebo prostredníctvom EČV.
 2. K dispozícií máte ponuku na mieru. Zvoľte si najvýhodnejšie poistenie.
 3. Zadajte dodatočné informácie k získaniu poistenia.
 4. E-mailom obdržíte zmluvu a zelenú kartu. Vytlačte si ju.
 5. Za online poistenie môžete zaplatiť napríklad bankovým prevodom.


Oplatí sa PZP online cez Insuro?


PZP porovnanie sa oplatí z viacerých dôvodov:

 • Automatické zistenie údajov z EČV (ŠPZ) vozidla
 • K dispozícií všetkých 10 poisťovní
 • Výpočet PZP v pár jednoduchých krokoch
 • Možnosť voľby pripoistení k poistke na auto
 • Zmluvu obdržíte e-mailom
 • Poistné môžete zaplatiť online
 • Celý proces porovnanie cien PZP s uzatvorením je hotový do pár minút

Spravte si porovnanie online.


Cestná kontrola a overenie PZP


Povinnosť uzatvoriť PZP vyplýva zo zákona a platí pre rôzne typy vozidiel. Nejde len o automobil, ale aj o motocykel, nákladné vozidlo, prívesný vozík a iné typy vozidiel. Aj keď sa v bežne používa pojem poistenie auta, prípadne hovorovo poistka na auto. Z toho vyplýva aj povinnosť preukázať sa pri cestnej kontrole políciou, prípadne inou oprávnenou osobou, dokladom o uzatvorenom online PZP.

Na našom území slúži na tento účel práve Zelená karta.  Používa sa teda ako doklad o uzatvorenom PZP. Dostanete ho k poistnej zmluve od PZP z vašej poisťovne. Zo zelenej karty sa môžete dozvedieť údaje o poistení (poistník, vozidlo, na akú dobu je uzatvorené povinné zmluvné poistenie).

Alternatívnym dokladom je aj poistná zmluva PZP. Avšak takéto riešenie nie je veľmi praktické. Ide o rozmerovo a obsahovo veľký dokument.

Boli zaznamenané prípady, keď príslušník Policajného zboru požadoval doklad o zaplatení PZP (tzv. ústrižok) počas cestnej kontroly. Takýto postup je však nesprávny a zákon ho nepovoľuje. Určite je však nutné mať uzatvorené PZP. V opačnom prípade musíte rátať s pokutou 3300 €. A v prípade ak zaviníte dopravnú nehodu, tak náhrada škody je na vás. A to v prípade materiálnej škody, ale aj ujme na zdraví.

Zelená karta slúži ako doklad o PZP aj mimo našich hraníc. To platí pri každom vozidle, nie len pri poistke na auto.

Ak by ste takýto doklad ako vodič nevedeli predložiť, tak rátajte s odobratím Dokladu o evidencii vozidla. To zároveň znamená, že nebudete môcť použiť vozidlo na pokračovanie v jazde. Preto nevyhnutne noste doklad o uzatvorenom PZP. Táto povinnosť platí aj v prípade, že riadite vozidlo, ktorého nie ste majiteľom, prípadne držiteľom. Vyžiadajte si k riadeniu vozidla aj zelenú kartu ako doklad o PZP.


PZP pre vozidlá v EÚ


Ak svoje vozidlo využívate v EÚ a máte uzatvorené PZP online, tak nemusíte mať obavy ohľadom poistenia. Krajiny EÚ, Nórsko, Švajčiarsko a Island sú zahrnuté do základného poistného krytia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Je však dobré si overiť platnosť svojho PZP na území danej krajiny ešte pred samotnou cestou. Za zváženie stojí aj kontrola toho, či sú v poistnom krytí zákonného poistenia okrem nehody zahrnuté napríklad aj asistenčné služby v prípade poruchy vozidla.

Preto so sebou majte zelenú kartu aj v zahraničí, aj keď to nestanovuje zákon, avšak je to univerzálne akceptovaný doklad o uzatvorenom povinnom zmluvnom poistení. Takto vám bude preplatená škoda v prípade dopravnej nehody. Alternatívou je aj v tomto prípade nosenie celej poistnej zmluvy, čo je však nepraktické. Zelenú kartu máte možnosť využiť v 43 krajinách sveta.

Významným dokumentom v priestore krajín EÚ je Európsky formulár o nehode. Slúži ako všeobecne akceptovaný doklad ohľadom dopravnej nehody, či už v zahraničí, alebo aj na Slovensku.

Nový zákon o povinnom zmluvnom poistení zabezpečil jednoduchý priebeh preplatenia materiálnej škody alebo ujme na zdraví v akomkoľvek mieste Európskej únie a v krajinách mimo nej, kde sa používajú zelené karty.


Poistka na auto sa dá uzatvoriť v rôznych poisťovniach


Povinné zmluvné poistenie online si môžete uzatvoriť na Slovensku v jednej z 10 poisťovní. Medzi poisťovne, vrátane odštepných závodov, poskytujúce PZP patria:

Spravte si porovnanie ceny PZP online a zistite, ktorá poisťovňa je pre vás najvýhodnejšia. Pozrite si ako vyzerá PZP tabuľka cien najčastejšie poisťovaných vozidiel.


PZP porovnanie


PZP porovnanie je spôsob ako rýchlo vypočítať a uzatvoriť povinné zmluvné poistenie v ktorejkoľvek poisťovni.

Dôvod pre porovnanie PZP cez internet

Povinné zmluvné poistenie si môžete uzatvoriť v jednej z 10 poisťovní. Je veľmi náročné nájsť tú najlepšiu ponuku pri takomto širokom výbere. A práve na našom webe máte možnosť okamžite nájsť najlacnejšie PZP. Stačí pár minút a máte k dispozícii nezáväznú ponuku.

Porovnanie cien PZP je len časť našej ponuky

Kúpili ste si nové auto alebo chcete existujúce vozidlo poistiť lacnejšie? V tom prípade PZP kalkulačka príde vhod. Nájde všetky dostupné ponuky. Na našej stránke nájdete okrem poistenia aj pomoc v podobe detailných článkov k tejto téme.

Prečo využiť online PZP porovnanie

Prehľadnosť

Cez jediný formulár zistíte ceny PZP vo všetkých poisťovniach. Naše porovnanie môžete použiť zadarmo a kedykoľvek.

Možnosti

Chcete vedieť detailné podmienky poistenia? Alebo hľadáte len najlacnejšie PZP? Všetky podrobnosti nájdete v porovnaní.

Nestrannosť

Nepreferujeme žiadnu poisťovňu. Pri poradí je rozhodujúca cena, pričom PZP porovnanie je vypočítané podľa sadzobníka poisťovní.

Jednoduchosť

Žiadne zložité formuláre. Pre našu kalkulačku, ktorá slúži na porovnanie PZP ceny, je typická jednoduchosť. Dokáže mnohé údaje vyplniť z EČV.

Možné úspory cez porovnanie PZP ceny

Je mnoho vstupných údajov, ktoré ovplyvňujú ceny poistenia auta. Preto bolo kedysi PZP porovnanie veľmi zložité. Teraz je však vďaka PZP online tento proces výrazne kratší a jednoduchší. Môžete tak ušetriť na povinnom zmluvnom poistení podstatnú čiastku.

Ako príklad uvádzame tabuľku s bežnými vozidlami na Slovensku. Pri porovnaní sa počítalo s 30 ročným vodičom z Popradu. Takto zistíte aké sú bežné ceny PZP, ale aj to, koľko dokážete ušetriť vďaka kalkulačke online. Nájdite si aj vy najlacnejšiu poistku jednoducho a rýchlo. Na porovnanie cien PZP vplýva množstvo faktorov a parametrov. Ide len o ilustratívny príklad ceny poistenia.

PZP porovnanie s možnosťou okamžitého uzatvorenia zmluvy

Pri cene PZP vstupuje do výpočtu viacero údajov. Môže ísť o technické údaje o vozidle (zdvihový objem valcov, výkon motora v kW, značka vozidla atď.), ale aj údaje o držiteľovi vozidla (vek, trvalý pobyt, bezškodový priebeh a iné). Porovnanie spraví na základe týchto údajov výpočet ceny PZP a zobrazí ich v prehľadnej tabuľke.

Na výber máte z 11 poisťovní, ktoré sú zahrnuté do porovnania cien PZP. Niektoré poisťovne majú viacero možných poistných produktov. Preto PZP porovnanie zobrazí všetky podrobné rozdiely medzi ponukami. Uvidíte napríklad výšku poistného krytia alebo aj rozsah pripoistení. Výber poistenia PZP je tak značne prehľadnejší.

Porovnanie povinného zmluvného poistenia je výhodné

Ceníte si svoj čas? Tak potom si ušetrite hodiny chodením po poisťovniach, lebo porovnávať ceny PZP je možné aj okamžite. Môžete si tak zistiť, či iná poisťovňa ponúka lepšiu ponuku ako máte teraz. Porovnajte si všetky poisťovne a ich ceny PZP cez náš formulár. Následne máte možnosť okamžite uzatvoriť poistenie. Zelenú kartu dostanete e-mailom. Žiadne zbytočné čakanie.


Najlacnejšie PZP


Uzatvoriť najlacnejšie PZP je cieľom väčšiny motoristov na Slovensku. Je zo zákona povinné, ale zároveň aj to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie musí spĺňať zákonom definované limity krytia. Ako teda zistiť, ktorá poisťovňa ponúka najvýhodnejšiu PZP ponuku? Práve s tým vám dokážeme pomôcť.

Aká je cena za najlacnejšie PZP?

Cena PZP je rôzna, nejde o jednotnú sumu. Pričom rozdiel nie je len medzi jednotlivými poisťovňami, ale cenové rozdiely sú aj medzi rôznymi poistnými produktmi v rámci jednej poisťovne. Výslednú sumu ovplyvňuje množstvo parametrov. Preto sa môže na prvý pohľad zdať veľmi náročne zistiť najlacnejšie PZP.

Kedy sa oplatí porovnať ponuky, či máte nárok na lacnejšie PZP?

Poisťovne pri výpočte ceny PZP zohľadňujú údaje o poistníkovi a vozidle. Možnosť porovnať ponuky a uzatvoriť najlacnejšie PZP sa oplatí aj vtedy, ak už máte uzatvorené poistenie. Neplaťte zbytočne veľa. Pri stanovení ceny PZP sa zohľadňuje výrobca, model, typ vozidla a jeho špecifikácie ako je zdvihový objem valcov alebo výkon motora v kW. Faktorom je aj to, na aký účel bude vozidlo využívané.

Faktorom sú aj údaje o poistníkovi. Dôležité je napríklad to, či bývate vo veľkom meste, vek alebo aj dĺžka bezškodového priebehu. To všetky vplýva na cenu PZP.

Ako teda zohľadniť všetky kritéria poisťovní pre získanie maximálnych bonusov a zliav? Stačí použiť naše PZP online, ktorá berie do úvahy všetky možné parametre. Získate tak to najlacnejšie PZP spomedzi všetkých poisťovní. A môžete ho ihneď uzatvoriť.


Ako získať najlacnejšie PZP?


Momentálne je na Slovensku 10 poisťovní, ktoré ponúkajú povinné zmluvné poistenie. Je veľmi nepraktické zisťovať a porovnávať PZP v každej jednej poisťovni osobitne. Každá poisťovňa má svoje kritéria a podmienky, na základe ktorých určí výšku poistného. Cez kalkulačku PZP cien však máte možnosť si tento proces výrazne zjednodušiť. Môžete totiž porovnávať PZP ceny všetkých poisťovní jediným formulárom.

Stručný prehľad úspor pri bežných vozidlách na Slovensku. Pozrite sa akú úsporu môžete očakávať pri najlacnejšom PZP:

Škoda logo
Škoda Octavia
Najlacnejšie PZP99 €Ročná úspora oproti priemernému28 €
2015, 1598cm3, 1.6 TDI, 77kW, nafta
Priemerná cena PZP127 €Ročná úspora v %22 %
Volkswagen logo
VW Golf
Najlacnejšie PZP117 €Ročná úspora oproti priemernému25 €
2019, 1498cm3, 1.5 TSI, 110kW, benzín
Priemerná cena PZP142 €Ročná úspora v %18 %
Škoda logo
Škoda Fabia
Najlacnejšie PZP85 €Ročná úspora oproti priemernému18 €
2020, 999cm3, 1.0 TSI, 70kW, benzín
Priemerná cena PZP103 €Ročná úspora v %17 %
Hyundai logo
Hyundai i30 CW
Najlacnejšie PZP96 €Ročná úspora oproti priemernému21 €
2017, 1368cm3, 1.4i, 73KW, benzín
Priemerná cena PZP117 €Ročná úspora v %18 %
Renault logo
Renault Clio
Najlacnejšie PZP85 €Ročná úspora oproti priemernému23 €
2014, 1461cm3, 1.5 dCi, 55KW, nafta
Priemerná cena PZP108 €Ročná úspora v %21 %

Pri výpočte pre každý typ vozidla sa počítalo s 30 ročným vodičom z Popradu.


Kritéria poisťovní ovplyvňujúce cenu najlacnejšieho PZP


Na výpočet ceny PZP sa používajú segmentačné kritéria. Ich počet a váha nie je medzi poisťovňami jednotná. To spôsobuje rôznu výšku poistného na rovnaké vozidlo medzi poisťovňami. Každý poistník si preto môže cez porovnanie vybrať takú poisťovňu, ktorá je pre neho z hľadiska segmentačných kritérií najvýhodnejšia.

Vek držiteľa vozidla

Cena PZP je určená z veľkej časti práve vekom držiteľa vozidla. Vekove kritérium zohľadňuje takmer každá poisťovňa. S najdrahším PZP môžu rátať mladí vodiči do 23 rokov. Naopak, najlacnejšia poistka na auto je prístupné vodičom v strednom veku. So stúpajúcim vekom u dôchodcov však môže poistné začať rásť.

Objem a výkon motora

Ďalším významným kritériom pre stanovenie ceny PZP je samotný motor vozidla. Poisťovne pri výpočte zohľadňujú objem valcov a výkon motora. Vozidlo s výkonným motorom bude mať drahšie PZP, zároveň slabší motor prinesie možno aj najlacnejšie PZP.

Bezškodový priebeh

Jazdíte opatrne a nespôsobili ste žiadnu poistnú udalosť? Takýto bezškodový priebeh dokáže znížiť výšku poistného za najlacnejšie PZP. Byť opatrný sa v prípade zákonného poistenia jednoznačne vypláca. Taktiež poisťovne pri takýchto vodičoch zväčša nemení výšku poistného medzi poistnými obdobiami.

Trvalý pobyt (miesto podnikania pri podnikateľoch)

Poisťovne zohľadňujú pri výpočte ceny taktiež miesto bydliska. Vo všeobecnosti platí, že lacné zákonné poistenie zaplatia vodiči z menších obcí, zatiaľ čo vodiči z veľkých miest si za svoje povinné zmluvné poistenie priplatia.

Zľavy a bonusy

Pri výpočte sa ráta s mnohými kritériami. Spolu je ich až 21. Niektoré vám zabezpečia zľavy a bonus pre najlacnejšie PZP. Ide o:

 • ste rodičom dieťaťa do 15 rokov
 • máte už inú zmluvu vo vybraných poisťovniach
 • ste invalidný dôchodca
 • preferujete elektronickú komunikáciu namiesto papierovej
 • kedy ste si kúpili prvé auto, či máte uzatvorené poistenie v inej poisťovni, či ste niekedy už spôsobili poistnú udalosť hradenú z PZP, nižšia celková prípustná hmotnosť vozidla a iné

To, ktoré kritéria sa zohľadnia a v akej miere, závisí od samotnej poisťovne. Každá poisťovňa si zvolí vlastný mix kritérií pre výpočet PZP. Skúste využiť všetky bonusy a zľavy.

Z hore uvedených kritérií možno dedukovať, že najlacnejšie PZP získa taký majiteľ motorového vozidla, ktorý ma nízky výkon a malý objem valcov, pričom býva na dedine a je v strednom veku. Taktiež ešte nespôsobil poistnú udalosť preplatenú z PZP.

Na opačnom konci bude mladí držiteľ vozidla, ktoré je výkonné s veľkým objemom valcov, pričom žije vo veľkom meste a v minulosti spôsobil škodovú udalosť. Takýto vodič si za PZP priplatí. V oboch prípadoch sa však oplatí spraviť si porovnanie PZP. Takto získate to najlacnejšie PZP zo všetkých dostupných poisťovní. Využite konkurenčné poistné prostredie vo svoj prospech a nájdite si lepšiu ponuku.

Máte uzatvorenú nevýhodnú zmluvu? Nájdite si nové, najlacnejšie PZP

Nevadí ani to, ak ste si našli lacnejšie poistenie, no v súčasnosti už máte uzatvorené poistenie inde. Stačí podať výpoveď PZP a následne uzatvoriť najvýhodnejšie PZP.


PZP kalkulačka na výpočet ceny


PZP kalkulačka je nástroj, ktorý slúži na jednoduchý výpočet ceny povinného zmluvného poistenia. Dokáže zistiť cenové ponuky vo všetkých poisťovniach cez jedinú žiadosť. PZP kalkulačka takto šetrí nie len peniaze, ale aj čas a mnoho úsilia. Nemusíte porovnávať zdĺhavo ponuky jednotlivých poisťovní, celý proces spravíte za pár minút z domu.

Prečo práve naša PZP kalkulačka?

Pri výpočte PZP cez Insuro si môžete byť istý, že do výpočtu je zahrnutá každá jedná poisťovňa a zohľadňuje sa každý jeden parameter. Neunikne vám žiadna zľava alebo bonus. PZP cena je vypočítaná na základe 21 rôznych parametrov. Ide o technické údaje o vozidle, ale aj o údaje o poistníkovi. Dbajte teda na správne vyplnené údaje v kalkulačke. Pre jednoduchosť je možné zadať EČV (ŠPZ) vozidla, z ktorého budú načítané údaje o vozidle. V prípade, že vozidlo ešte nemá evidenčné čísla, tak je možné údaje zadať ručne.

Okrem samotnej ceny môžete cez náš výpočet PZP porovnať aj iné vlastnosti poistných produktov. Ide napríklad o výšku poistného limitu, ale aj o rôzne pripoistenia. Použitie našej PZP kalkulačky je bezplatné a nezáväzné. Môžete si spraviť výpočet pre poistenie auta kedykoľvek to uznáte za vhodné.

Výhody našej PZP kalkulačky možno zhrnúť takto:

 • okamžitý výpočet ceny PZP vo všetkých poisťovniach
 • možnosť uzatvoriť ponuku online
 • dočasnú zelenú kartu dostanete okamžite e-mailom
 • výpočet PZP online zoradí výsledky do prehľadnej tabuľky s možnosťou porovnať aj pripoistenie
 • možnosť voľby ako často chcete platiť poistné

Ako prebieha výpočet PZP kalkulačkou

 1. PZP Kalkulačku otvorte červeným tlačidlom na začiatku tejto stránky
 2. Zadajte údaje údaje o vozidle (druh vozidla, rok výroby, objem valcov, výkon motora v kW). Stačí zadať EČV vozidla, alebo ich môžete vyplniť ručne.
 3. Zobrazia sa výsledky výpočtu PZP, zoradené podľa ceny od najlacnejšej PZP ponuky po najdrahšiu. Vyberte si najvýhodnejšiu ponuku.
 4. Doplňte dodatočné požadované údaje a potvrďte váš výber poistenia.
 5. E-mailom vám bude okamžite odoslaná zmluva a zelená karta. Vytlačte si ju a môžete jazdiť.
 6. Zaplaťte požadované poistné. Napríklad bankovým prevodom.

Ako získať nižšiu PZP cenu ak máte zmluvu v inej poisťovni

Použili ste našu kalkulačku a zistili ste, že cena PZP môže byť výrazne nižšia v porovnaní s tou, ktorú platíte za súčasnú zmluvu? V takom prípade musíte podať výpoveď súčasného PZP a uzatvoriť zmluvu k výročnému dňu na novú zmluvu. Poisťovňa má taktiež povinnosť vás vopred informovať pred koncom poistného obdobia o cene PZP na nasledujúce obdobie. Práve vtedy je najvýhodnejšie spraviť si výpočet PZP ceny. Ak nájdete výhodnejšiu ponuku cez PZP kalkulačku, tak môžete prejsť k novej poisťovni za krátku dobu.


Ceny PZP v 2022


Máte záujem o aktuálne ceny zákonného poistenia v roku 2022? Poisťovne menia svoje sadzobníky každý október. U nás si môžete s úplnou jednoduchosťou vypočítať povinné zmluvné poistenie online a následne ho porovnať v kalkulačke. Výhodné a efektívne riešenie. Takáto PZP kalkulačka je dostupná práve u nás.

Máte už v súčasnosti máte uzatvorenú zmluvu PZP? No napriek tomu by ste chceli spraviť zmenu poisťovne, či už kvôli výške poistného alebo z iných dôvodov? To nie je žiaden problém. Poisťovňa je zo zákona povinná informovať o výške poistného pre ďalšie poistné obdobie. Musí tak urobiť najneskôr do 10 týždňov od výročného dňa PZP. Samotnú výpoveď môžete podať najneskôr do 6 týždňov od výročného dňa.

V tomto roku nedošlo k výrazným zmenám. Ceny PZP sa zmenili smerom hore o pár %. Táto zmena však nebola plošná, je to priemerná hodnota. V jednotlivých prípadoch veľmi záleží od konkrétnej poisťovne, pričom zmena mohla byť výraznejšia, alebo aj žiadna. Veľa taktiež závisí od samotného poistníka. Výrazný vplyv má samozrejme škodový priebeh klienta. Ak ste boli vzorný vodič bez poistnej udalosti, tak si priplatíte menej, alebo vôbec.

Významným parametrom naďalej ostáva vek, trvalé bydlisko a výkon vozidla. Napríklad mladý vodič z Bratislavy s výkonným autom si priplatí a jeho cena povinného zmluvného poistenia bude vyššia. Ale aj tieto podmienky môžu líšia medzi rôznymi poisťovňami. Preto je výhodné využiť svoju možnosť výberu z viacerých dostupných poisťovní. Parametre a kritéria pre výpočet ceny sa rôznia. Okrem už skôr spomenutých kritérií môže ísť aj o škodový priebeh, parametre motora (objem valcov, výkon motora v kW), prípadne zaváži aj samotná značka vozidla a jej konkrétny model.

Chceli by ste vedieť cenu pre vás? Stačí použiť kalkulačku a máte k dispozícii najlacnejšie PZP s mimoriadne výhodnou cenou. V tejto ponuke sú zahrnuté všetky bonusy, zľavy a najaktuálnejšie sadzobníky pre najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie auta. Celý proces zvládnete z pohodlia domova!


Poistenie auta


Poistenie auta má viacero foriem, nejde o jeden konkrétny poistný produkt. Pod pojmom poistenie auta sa označuje často povinné zmluvné poistenie (PZP) auta, ale aj havarijné poistenie auta. Taktiež môže ísť aj vedľajšie produkty spojené s poistením auta, napríklad GAP poistenie auta alebo rôzne pripoistenia. Všetky tieto produkty môžete nájsť na našej stránke. Často sa označujú aj ako poistenie auta alebo poistenie vozidla.

Je poistenie auta je povinné?

Povinné zmluvné poistenie auta je, ako to vyplýva z názvu, povinné. Musí ho uzatvoriť každé vozidlo s technickým preukazom. Takéto poistenie auta prepláca škody, ktoré spôsobíte prevádzkou svojho motorového vozidla tretím stranám. A to v prípade škôd na majetku, ale aj zdraví. Zo zákona vyplývajú minimálne limity pre každé poistenie auta. Môžete sa teda plne spoľahnúť aj na najlacnejšie poistenie vozidla.

Havarijné poistenie vozidla nie je povinné, ale preplatí práve škody na vašom vozidle. Ide hlavne o prípady, kde je neznámy vinník, alebo prírodné živly. V takom prípade nie je protistrana, z ktorého poistenia na auto by bolo možné nárokovať si preplatenie škody na vozidle.

Koľko stojí najlacnejšie poistenie auta online?

Cena poistenia auta sa odvíja od toho, o aké poistenie máte záujem. Vo všeobecnosti je zákonné poistenie auta výrazne lacnejšie ako havarijné poistenie vozidla. Určitým medzistupňom je povinné poistenie auta, kde si postupne pridávate rôzne havarijné rizika.

Neexistuje žiaden cenník zákonného poistenia na auto. Cene ja stanovená vždy individuálne a závisí nie len od technických parametrov auta, ale aj od údajov poistníka. Najlacnejšie poistenie auta môžete nájsť veľmi jednoducho. Stačí využiť kalkulačku na našej stránke. Môžete tak uzatvoriť poistenie auta online. Jazdiť môžete ihneď, keďže dočasná zelená karta je odoslaná e-mailom.

Pri výpočte dbajte na dôsledné vyplnenie všetkých údajov, keďže práve tak sa dostanete k najlacnejšiemu poisteniu auta. Kalkulačka zohľadňuje veľký počet premenných, na základe ktorých vypočíta cenu so zľavami a bonusmi. Spravte si teda porovnanie poistenia auta a môžete si vybrať z prehľadnej tabuľky všetkých dostupných ponúk. Či už si vyberiete lacné poistenie auta alebo drahé, máte možnosť ich jednoducho porovnať.

Čo ovplyvňuje cenu poistenia auta

Ide o technické parametre vozidla:

 • druh vozidla,
 • výkon motora v kW,
 • objem valcov v cm3,
 • maximálna prípustná hmotnosť vozidla,
 • vek vozidla,
 • spôsob využívania vozidla.

Poistenie auta s výkonnejším motorom je samozrejme drahšie ako pre menej výkonné auto.

Podstatné sú aj údaje o poistníkovi:

 • vek,
 • fyzická osoba alebo právnická osoba
 • bydlisko,
 • bezškodový priebeh (bonus alebo malus)
 • či je držiteľom preukazu ZŤP
 • či je rodičom dieťaťa do 15 rokov
 • a iné.

Poisťovne, v ktorých môžete uzatvoriť poistenie vozidla

Na výber máte u nás zo všetkých 10 poisťovní, ktoré poskytujú poistenie vozidla na našom trhu. Všetky poskytujú poistenie auta, a takmer všetky aj havarijné poistenie vozidla. Sú súčasťou našej kalkulačky poistenia auta.


Aktuality