Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP online

Spravte si porovnanie povinného zmluvného poistenia cez poistnú kalkulačku. Za krátky okamih môžete uzatvoriť poistenie auta v ktorejkoľvek z poisťovní na Slovensku. Cenu PZP vypočítate cez existujúce EČV, prípadne tieto údaje zadáte sami.


Allianz logoČSOB logo Generali logoGenertel logoGroupama logoKomunálna poisťovňa logoKooperativa logoUnion logoUniqa logo Wüstenrot logo

Postup ako získať najlacnejšie PZP

 1. Základné údaje o vozidle (druh vozidla, výkon motora, objem valcov, rok výroby) môžete zadať ručne alebo prostredníctvom EČV.
 2. K dispozícií máte ponuku na mieru. Zvoľte si najvýhodnejšie poistenie.
 3. Zadajte dodatočné informačné k získaniu poistenia.
 4. E-mailom obdržíte zmluvu a zelenú kartu. Vytlačte si ju.
 5. Za online poistenie môžete zaplatiť napríklad bankovým prevodom.


Ceny PZP v 2022


Máte záujem o aktuálne ceny zákonného poistenia v roku 2022? Poisťovne menia svoje sadzobníky každý október. U nás si môžete s úplnou jednoduchosťou vypočítať povinné zmluvné poistenie a následne ho porovnať v kalkulačke. Výhodné a efektívne riešenie.

Máte už v súčasnosti máte uzatvorenú zmluvu PZP? No napriek tomu by ste chceli spraviť zmenu poisťovne, či už kvôli výške poistného alebo z iných dôvodov? To nie je žiaden problém. Poisťovňa je zo zákona povinná informovať o výške poistného pre ďalšie poistné obdobie. Musí tak urobiť najneskôr do 10 týždňov od výročného dňa PZP. Samotnú výpoveď môžete podať najneskôr do 6 týždňov od výročného dňa.

V tomto roku nedošlo k výrazným zmenám. Ceny PZP sa zmenili smerom hore o pár %. Táto zmena však nebola plošná, je to priemerná hodnota. V jednotlivých prípadoch veľmi záleží od konkrétnej poisťovne, pričom zmena mohla byť výraznejšia, alebo aj žiadna. Veľa taktiež závisí od samotného poistníka. Výrazný vplyv má samozrejme škodový priebeh klienta. Ak ste boli vzorný vodič bez poistnej udalosti, tak si priplatíte menej, alebo vôbec.

Významným parametrom naďalej ostáva vek, trvalé bydlisko a výkon vozidla. Napríklad mladý vodič z Bratislavy s výkonným autom si priplatí a jeho cena povinného zmluvného poistenia bude vyššia. Ale aj tieto podmienky môžu líšia medzi rôznymi poisťovňami. Preto je výhodné využiť svoju možnosť výberu z viacerých dostupných poisťovní. Parametre a kritéria pre výpočet ceny sa rôznia. Okrem už skôr spomenutých kritérií môže ísť aj o škodový priebeh, parametre motora (objem valcov, výkon motora v kW), prípadne zaváži aj samotná značka vozidla a jej konkrétny model.

Chceli by ste vedieť cenu pre vás? Stačí použiť kalkulačku a máte k dispozícii najlacnejšie PZP s mimoriadne výhodnou cenou. V tejto ponuke sú zahrnuté všetky bonusy, zľavy a najaktuálnejšie sadzobníky pre najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie auta. Celý proces zvládnete z pohodlia domova!


Oplatí sa poistenie auta cez Insuro?


Porovnanie PZP sa oplatí z viacerých dôvodov:

 • automatické zistenie údajov z EČV (ŠPZ) vozidla
 • K dispozícií všetkých 10 poisťovní
 • Výpočet PZP v pár jednoduchých krokoch
 • Možnosť voľby pripoistení
 • Zmluvu obdržíte e-mailom
 • Poistné môžete zaplatiť online
 • Celý proces porovnanie cien PZP s uzatvorením je hotový do pár minút

Spravte si porovnanie online.


PZP porovnanie


Využite online spôsob ako rýchlo porovnať a uzatvoriť povinné zmluvné poistenie v ktorejkoľvek poisťovni.

Dôvod pre porovnanie PZP cez internet

Povinné zmluvné poistenie si môžete uzatvoriť v jednej z 10 poisťovní. Je veľmi náročné nájsť tú najlepšiu ponuku pri takomto širokom výbere. A práve na našom webe máte možnosť okamžite nájsť najlacnejšie PZP. Stačí pár minút a máte k dispozícii nezáväznú ponuku.

Porovnanie cien PZP je len časť našej ponuky

Kúpili ste si nové auto alebo chcete existujúce vozidlo poistiť lacnejšie? V tom prípade kalkulačka PZP príde vhod. Nájde všetky dostupné ponuky. Na našej stránke nájdete okrem poistenia aj pomoc v podobe detailných článkov k tejto téme.

Prečo využiť online porovnanie PZP

Prehľadnosť

Cez jediný formulár zistíte ceny PZP vo všetkých poisťovniach. Našu kalkulačku môžete použiť zadarmo a kedykoľvek.

Možnosti

Chcete vedieť detailné podmienky poistenia? Alebo hľadáte len najlacnejšie PZP? Všetky podrobnosti nájdete v porovnaní.

Nestrannosť

Nepreferujeme žiadnu poisťovňu. Pri poradí je rozhodujúca cena, pričom porovnanie PZP je vypočítané podľa sadzobníka poisťovní.

Jednoduchosť

Žiadne zložité formuláre. Pre našu kalkulačku pre porovnanie cien PZP je typická jednoduchosť. Dokáže mnohé údaje vyplniť z EČV.

Možné úspory cez porovnanie cien PZP

Je mnoho vstupných údajov, ktoré ovplyvňujú ceny poistenia auta. Preto bolo kedysi porovnanie PZP veľmi zložité. Teraz je však vďaka online kalkulačke PZP tento proces výrazne kratší a jednoduchší. Môžete tak ušetriť na povinnom zmluvnom poistení podstatnú čiastku.

Ako príklad uvádzame tabuľku s bežnými vozidlami na Slovensku. Pri porovnaní sa počítalo s 30 ročným vodičom z Popradu. Takto zistíte aké sú bežné ceny PZP, ale aj to, koľko dokážete ušetriť vďaka kalkulačke online. Nájdite si aj vy najlacnejšiu poistku jednoducho a rýchlo.

Škoda logo
Škoda Octavia
Najlacnejšie PZP99 €
2015, 1598cm3, 1.6 TDI, 77kW, nafta
Priemerná cena PZP127 €
Volkswagen logo
VW Golf
Najlacnejšie PZP117 €
2019, 1498cm3, 1.5 TSI, 110kW, benzín
Priemerná cena PZP142 €
Škoda logo
Škoda Fabia
Najlacnejšie PZP85 €
2020, 999cm3, 1.0 TSI, 70kW, benzín
Priemerná cena PZP103 €
Hyundai logo
Hyundai i30 CW
Najlacnejšie PZP96 €
2017, 1368cm3, 1.4i, 73KW, benzín
Priemerná cena PZP117 €
Renault logo
Renault Clio
Najlacnejšie PZP85 €
2014, 1461cm3, 1.5 dCi, 55KW, nafta
Priemerná cena PZP108 €

Na porovnanie cien PZP vplýva množstvo faktorov a parametrov. Ide len o ilustratívny príklad ceny poistenia.

Porovnajte PZP s možnosťou okamžitého uzatvorenia zmluvy

Pri cene PZP vstupuje do výpočtu viacero údajov. Môže ísť o technické údaje o vozidle (zdvihový objem valcov, výkon motora v kW, značka vozidla atď.), ale aj údaje o držiteľovi vozidla (vek, trvalý pobyt, bezškodový priebeh a iné). Kalkulačka online spraví na základe týchto údajov výpočet ceny PZP a zobrazí ich v prehľadnej tabuľke.

Na výber máte z 10 poisťovní, ktoré sú zahrnuté do porovnania cien PZP. Niektoré poisťovne majú viacero možných poistných produktov. Preto porovnanie PZP zobrazí všetky podrobné rozdiely medzi ponukami. Uvidíte napríklad výšku poistného krytia alebo aj rozsah pripoistení. Výber poistenia PZP je tak značne prehľadnejší.

Porovnávať povinné zmluvné poistenie je výhodné

Ceníte si svoj čas? Tak potom si ušetrite hodiny chodením po poisťovniach, lebo porovnávať ceny PZP je možné aj okamžite. Môžete si tak zistiť, či iná poisťovňa ponúka lepšiu ponuku ako máte teraz. Porovnajte si všetky poisťovne a ich ceny PZP cez náš formulár. Následne máte možnosť okamžite uzatvoriť poistenie. Zelenú kartu dostanete e-mailom. Žiadne zbytočné čakanie.


Cestná kontrola a overenie PZP


Povinnosť uzatvoriť PZP vyplýva zo zákona a platí pre rôzne typy vozidiel. Nejde len o automobil, ale aj o motocykel, nákladné vozidlo, prívesný vozík a iné typy vozidiel. Aj keď sa v bežne používa pojem poistenie auta, prípadne hovorovo poistka na auto. Z toho vyplýva aj povinnosť preukázať sa pri cestnej kontrole políciou, prípadne inou oprávnenou osobou, dokladom o uzatvorenom PZP.

Na našom území slúži na tento účel práve Zelená karta.  Používa sa teda ako doklad o uzatvorenom PZP. Dostanete ho k poistnej zmluve od PZP z vašej poisťovne. Zo zelenej karty sa môžete dozvedieť údaje o poistení (poistník, vozidlo, na akú dobu je uzatvorené povinné zmluvné poistenie).

Alternatívnym dokladom je aj poistná zmluva PZP. Avšak takéto riešenie nie je veľmi praktické. Ide o rozmerovo a obsahovo veľký dokument.

Boli zaznamenané prípady, keď príslušník Policajného zboru požadoval doklad o zaplatení PZP (tzv. ústrižok) počas cestnej kontroly. Takýto postup je však nesprávny a zákon ho nepovoľuje. Určite je však nutné mať uzatvorené PZP. V opačnom prípade musíte rátať s pokutou 3300 €. A v prípade ak zaviníte dopravnú nehodu, tak náhrada škody je na vás. A to v prípade materiálnej škody, ale aj ujme na zdraví.

Zelená karta slúži ako doklad o PZP aj mimo našich hraníc.

Ak by ste takýto doklad ako vodič nevedeli predložiť, tak rátajte s odobratím Dokladu o evidencii vozidla. To zároveň znamená, že nebudete môcť použiť vozidlo na pokračovanie v jazde. Preto nevyhnutn noste doklad o uzatvorenom PZP. Táto povinnosť platí aj v prípade, že riadite vozidlo, ktorého nie ste majiteľom, prípadne držiteľom. Vyžiadajte si k riadeniu vozidla aj zelenú kartu ako doklad o PZP.


PZP pre vozidlá v EÚ


Ak svoje vozidlo využívate v EÚ a máte uzatvorené PZP, tak nemusíte mať obavy ohľadom poistenia. Krajiny EÚ, Nórsko, Švajčiarsko a Island sú zahrnuté do základného poistného krytia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Je však dobré si overiť platnosť svojho PZP na území danej krajiny ešte pred samotnou cestou. Za zváženie stojí aj kontrola toho, či sú v poistnom krytí zákonného poistenia okrem nehody zahrnuté napríklad aj asistenčné služby v prípade poruchy vozidla.

Preto so sebou majte zelenú kartu aj v zahraničí, aj keď to nestanovuje zákon, avšak je to univerzálne akceptovaný doklad o uzatvorenom povinnom zmluvnom poistení. Takto vám bude preplatená škoda v prípade dopravnej nehody. Alternatívou je aj v tomto prípade nosenie celej poistnej zmluvy, čo je však nepraktické. Zelenú kartu máte možnosť využiť v 43 krajinách sveta.

Významným dokumentom v priestore krajín EÚ je Európsky formulár o nehode. Slúži ako všeobecne akceptovaný doklad ohľadom dopravnej nehody, či už v zahraničí, alebo aj na Slovensku.

Nový zákon o povinnom zmluvnom poistení zabezpečil jednoduchý priebeh preplatenia materiálnej škody alebo ujme na zdraví v akomkoľvek mieste Európskej únie a v krajinách mimo nej, kde sa používajú zelené karty.


Poisťovne


Povinné zmluvné poistenie si môžete uzatvoriť na Slovensku v jednej z 10 poisťovní. Medzi poisťovne, vrátane odštepných závodov, poskytujúce PZP patria:

 • Allianz – Slovenská poisťovňa
 • ČSOB Poisťovňa
 • Generali Poisťovňa
 • Genertel
 • Groupama poisťovňa
 • KOMUNÁLNA poisťovňa
 • KOOPERATIVA poisťovňa
 • Union poisťovňa
 • UNIQA poisťovňa
 • Wüstenrot poisťovňa

Spravte si porovnanie ceny PZP a zistite, ktorá poisťovňa je pre vás najvýhodnejšia.


Aktuality