Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP kalkulačka na výpočet ceny

PZP kalkulačkaPZP kalkulačka je nástroj, ktorý slúži na jednoduchý výpočet ceny povinného zmluvného poistenia. Dokáže zistiť cenové ponuky vo všetkých poisťovniach cez jedinú žiadosť. PZP kalkulačka takto šetrí nie len peniaze, ale aj čas a mnoho úsilia. Nemusíte porovnávať zdĺhavo ponuky jednotlivých poisťovní, celý proces spravíte za pár minút z domu.

Prečo práve naša PZP kalkulačka?

Pri výpočte PZP cez Insuro si môžete byť istý, že do výpočtu je zahrnutá každá jedná poisťovňa a zohľadňuje sa každý jeden parameter. Neunikne vám žiadna zľava alebo bonus. PZP cena je vypočítaná na základe 21 rôznych parametrov. Ide o technické údaje o vozidle, ale aj o údaje o poistníkovi. Dbajte teda na správne vyplnené údaje v kalkulačke. Pre jednoduchosť je možné zadať EČV (ŠPZ) vozidla, z ktorého budú načítané údaje o vozidle. V prípade, že vozidlo ešte nemá evidenčné čísla, tak je možné údaje zadať ručne.

Okrem samotnej ceny môžete cez náš výpočet PZP porovnať aj iné vlastnosti poistných produktov. Ide napríklad o výšku poistného limitu, ale aj o rôzne pripoistenia. Použitie našej PZP kalkulačky je bezplatné a nezáväzné. Môžete si spraviť výpočet pre poistenie auta kedykoľvek to uznáte za vhodné.

Výhody našej PZP kalkulačky možno zhrnúť takto:

 • okamžitý výpočet ceny PZP vo všetkých poisťovniach
 • možnosť uzatvoriť ponuku online
 • dočasnú zelenú kartu dostanete okamžite e-mailom
 • výpočet PZP online zoradí výsledky do prehľadnej tabuľky s možnosťou porovnať aj pripoistenie
 • možnosť voľby ako často chcete platiť poistné

Ako prebieha výpočet PZP kalkulačkou

 1. PZP Kalkulačku otvorte červeným tlačidlom na začiatku tejto stránky
 2. Zadajte údaje údaje o vozidle (druh vozidla, rok výroby, objem valcov, výkon motora v kW). Stačí zadať EČV vozidla, alebo ich môžete vyplniť ručne.
 3. Zobrazia sa výsledky výpočtu PZP, zoradené podľa ceny od najlacnejšej PZP ponuky po najdrahšiu. Vyberte si najvýhodnejšiu ponuku.
 4. Doplňte dodatočné požadované údaje a potvrďte váš výber poistenia.
 5. E-mailom vám bude okamžite odoslaná zmluva a zelená karta. Vytlačte si ju a môžete jazdiť.
 6. Zaplaťte požadované poistné. Napríklad bankovým prevodom.

Ako získať nižšiu PZP cenu ak máte zmluvu v inej poisťovni

Použili ste našu kalkulačku a zistili ste, že cena PZP môže byť výrazne nižšia v porovnaní s tou, ktorú platíte za súčasnú zmluvu? V takom prípade musíte podať výpoveď súčasného PZP a uzatvoriť zmluvu k výročnému dňu na novú zmluvu. Poisťovňa má taktiež povinnosť vás vopred informovať pred koncom poistného obdobia o cene PZP na nasledujúce obdobie. Práve vtedy je najvýhodnejšie spraviť si výpočet PZP ceny. Ak nájdete výhodnejšiu ponuku cez PZP kalkulačku, tak môžete prejsť k novej poisťovni za krátku dobu.


Ceny PZP v 2022


Máte záujem o aktuálne ceny zákonného poistenia v roku 2022? Poisťovne menia svoje sadzobníky každý október. U nás si môžete s úplnou jednoduchosťou vypočítať povinné zmluvné poistenie online a následne ho porovnať v kalkulačke. Výhodné a efektívne riešenie. Takáto PZP kalkulačka je dostupná práve u nás.

Máte už v súčasnosti máte uzatvorenú zmluvu PZP? No napriek tomu by ste chceli spraviť zmenu poisťovne, či už kvôli výške poistného alebo z iných dôvodov? To nie je žiaden problém. Poisťovňa je zo zákona povinná informovať o výške poistného pre ďalšie poistné obdobie. Musí tak urobiť najneskôr do 10 týždňov od výročného dňa PZP. Samotnú výpoveď môžete podať najneskôr do 6 týždňov od výročného dňa.

V tomto roku nedošlo k výrazným zmenám. Ceny PZP sa zmenili smerom hore o pár %. Táto zmena však nebola plošná, je to priemerná hodnota. V jednotlivých prípadoch veľmi záleží od konkrétnej poisťovne, pričom zmena mohla byť výraznejšia, alebo aj žiadna. Veľa taktiež závisí od samotného poistníka. Výrazný vplyv má samozrejme škodový priebeh klienta. Ak ste boli vzorný vodič bez poistnej udalosti, tak si priplatíte menej, alebo vôbec.

Významným parametrom naďalej ostáva vek, trvalé bydlisko a výkon vozidla. Napríklad mladý vodič z Bratislavy s výkonným autom si priplatí a jeho cena povinného zmluvného poistenia bude vyššia. Ale aj tieto podmienky môžu líšia medzi rôznymi poisťovňami. Preto je výhodné využiť svoju možnosť výberu z viacerých dostupných poisťovní. Parametre a kritéria pre výpočet ceny sa rôznia. Okrem už skôr spomenutých kritérií môže ísť aj o škodový priebeh, parametre motora (objem valcov, výkon motora v kW), prípadne zaváži aj samotná značka vozidla a jej konkrétny model.

Chceli by ste vedieť cenu pre vás? Stačí použiť kalkulačku a máte k dispozícii najlacnejšie PZP s mimoriadne výhodnou cenou. V tejto ponuke sú zahrnuté všetky bonusy, zľavy a najaktuálnejšie sadzobníky pre najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie auta. Celý proces zvládnete z pohodlia domova!