Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Dôchodcovia majú zľavu na PZP

PZP pre dôchodcov

Povinnosť uzatvoriť poistenie auta sa týka každej vekovej kategórie. Teda nielen ľudí v produktívnom veku, ktorí majú viac možností zarobiť peniaze, ale aj seniorov, ktorí sú už o trvalý pracovný príjem ukrátení. Poskytuje tento druh zabezpečenia pre dôchodcov každá poisťovňa? Je možné získať nejakú zľavu? Rozdiel bude hlavne v tom, či ste dôchodca senior alebo invalidný dôchodca.

Zľavy neposkytuje každá poisťovňa

Pokiaľ potrebujete najlacnejšie PZP na auto, prívesný vozík, možno motocykel alebo iný druh dopravného prostriedku, zľavy pre dôchodcov sú možné. No nemali by ste sa spoliehať na to, že ich poskytuje každá spoločnosť. So zľavnenou cenou poistného pochodíte u ponúk poisťovní Kooperativa a Komunálna poisťovňa. Dlhodobo boli jediní na trhu.

V súčasnosti môžete zľavu na PZP pre dôchodcov získať aj v poisťovni Union. Tá sa síce nepropaguje ako špeciálne určená pre seniorov, skôr pre tých, čo jazdia málo. Ak teda patríte k skupine, ktorá jazdí sporadicky, možno by ste ocenili aj túto možnosť. Union ponúka ušetriť až 30% z ceny poistenia auta.

Pokiaľ sa ale zaraďujete do skupiny invalidných dôchodcov, bez ohľadu na vek, zľavu z PZP poskytuje skoro každá poisťovňa. V niektorých prípadoch môže výška zľavy dosiahnuť až 50%.  Na zistenie všetkých vašich poistných možností vám odporúčame si ponuky porovnať bezplatne online. Po vypísaní potrebných údajov sa vám zobrazí hneď niekoľko ponúk, z ktorých si môžete vybrať takú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Porovnanie ponúk PZP

Pre dôchodcov je určite veľmi dôležité ušetriť každé jedno euro. Vďaka internetu ich môžete ušetriť skutočne dosť. Možno sa práce s počítačom obávate, ale nie je to nič komplikované, hoci sa to tak môže javiť. Veď nejeden senior sa začal na PC vzdelávať práve v tomto štádiu života. Porovnanie ponúk PZP pre dôchodcov je rýchle, intuitívne a ušetriť môžete aj niekoľko desiatok eur.

Porovnávať poistné ponuky cez internet sa oplatí už len z toho hľadiska, že nemusíte nikam chodiť. Ponuky sa vám zobrazia behom niekoľkých sekúnd a poistnú zmluvu môžete uzatvoriť priamo z porovnania PZP. Aj pre dôchodcov je to skutočne jednoduché!

K porovnaniu ponúk sa dostanete po tom, ako v PZP online formulári vypíšete technické parametre poisťovaného vozidla. Na jednotlivé ponuky si môžete kliknúť a preštudovať si ich, aby ste si boli istý, že ste si vybrali správne. Ak ste si niektorú z ponúk PZP vybrali, opätovným kliknutím o ňu môžete požiadať. Elektronicky (teda na e-mail) vám bude doručená zmluva s potrebnými dokladmi (zelená karta). Nielen dôchodcovia môžu mať problém s pamäťou. Nezabudnite si teda ustriehnuť dátum splatnosti poistného, ináč zmluva zanikne.

Ako mať čo najlacnejšie poistenie?

Mimo vášho zdravotného stavu a veku vie výšku poistného ovplyvniť nielen to, aký dopravný prostriedok poisťujete. Ale aj bezškodový priebeh (t. zn. či ste za posledné roky boli vinníkom alebo účastníkom poistnej udalosti). Takisto okres, v ktorom sa nachádzate, prípadne aj to, či už máte v danej poisťovni uzatvorený iný druh poistenia. V každom prípade je najlepšou voľbou pre vás, ako dôchodcov, vaše ponuky porovnať. Tým môžete to najlacnejšie PZP získať priamo z domu a bez toho, aby ste za to niekomu platili. Najlepšie na tom bude, že ste sa na ušetrení peňazí podieľali vy sami.