Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

Najlacnejšie PZP

Uzatvoriť najlacnejšie PZP je cieľom väčšiny motoristov na Slovensku. Je zo zákona povinné, ale zároveň aj to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie musí spĺňať zákonom definované limity krytia. Ako teda zistiť, ktorá poisťovňa ponúka najvýhodnejšiu PZP ponuku? Práve s tým vám dokážeme pomôcť.

Aká je cena za najlacnejšie PZP?

Cena PZP je rôzna, nejde o jednotnú sumu. Pričom rozdiel nie je len medzi jednotlivými poisťovňami, ale cenové rozdiely sú aj medzi rôznymi poistnými produktmi v rámci jednej poisťovne. Výslednú sumu ovplyvňuje množstvo parametrov. Preto sa môže na prvý pohľad zdať veľmi náročne zistiť najlacnejšie PZP.

Kedy sa oplatí porovnať ponuky, či máte nárok na lacnejšie PZP?

Poisťovne pri výpočte ceny PZP zohľadňujú údaje o poistníkovi a vozidle. Možnosť porovnať ponuky a uzatvoriť najlacnejšie PZP sa oplatí aj vtedy, ak už máte uzatvorené poistenie. Neplaťte zbytočne veľa. Pri stanovení ceny PZP sa zohľadňuje výrobca, model, typ vozidla a jeho špecifikácie ako je zdvihový objem valcov alebo výkon motora v kW. Faktorom je aj to, na aký účel bude vozidlo využívané.

Faktorom sú aj údaje o poistníkovi. Dôležité je napríklad to, či bývate vo veľkom meste, vek alebo aj dĺžka bezškodového priebehu. To všetky vplýva na cenu PZP.

Ako teda zohľadniť všetky kritéria poisťovní pre získanie maximálnych bonusov a zliav? Stačí použiť naše PZP online, ktorá berie do úvahy všetky možné parametre. Získate tak to najlacnejšie PZP spomedzi všetkých poisťovní. A môžete ho ihneď uzatvoriť.


Ako získať najlacnejšie PZP?


Momentálne je na Slovensku 10 poisťovní, ktoré ponúkajú povinné zmluvné poistenie. Je veľmi nepraktické zisťovať a porovnávať PZP v každej jednej poisťovni osobitne. Každá poisťovňa má svoje kritéria a podmienky, na základe ktorých určí výšku poistného. Cez kalkulačku PZP cien však máte možnosť si tento proces výrazne zjednodušiť. Môžete totiž porovnávať PZP ceny všetkých poisťovní jediným formulárom.

Stručný prehľad úspor pri bežných vozidlách na Slovensku. Pozrite sa akú úsporu môžete očakávať pri najlacnejšom PZP:

Škoda logo
Škoda Octavia
Najlacnejšie PZP99 €Ročná úspora oproti priemernému28 €
2015, 1598cm3, 1.6 TDI, 77kW, nafta
Priemerná cena PZP127 €Ročná úspora v %22 %
Volkswagen logo
VW Golf
Najlacnejšie PZP117 €Ročná úspora oproti priemernému25 €
2019, 1498cm3, 1.5 TSI, 110kW, benzín
Priemerná cena PZP142 €Ročná úspora v %18 %
Škoda logo
Škoda Fabia
Najlacnejšie PZP85 €Ročná úspora oproti priemernému18 €
2020, 999cm3, 1.0 TSI, 70kW, benzín
Priemerná cena PZP103 €Ročná úspora v %17 %
Hyundai logo
Hyundai i30 CW
Najlacnejšie PZP96 €Ročná úspora oproti priemernému21 €
2017, 1368cm3, 1.4i, 73KW, benzín
Priemerná cena PZP117 €Ročná úspora v %18 %
Renault logo
Renault Clio
Najlacnejšie PZP85 €Ročná úspora oproti priemernému23 €
2014, 1461cm3, 1.5 dCi, 55KW, nafta
Priemerná cena PZP108 €Ročná úspora v %21 %

Pri výpočte pre každý typ vozidla sa počítalo s 30 ročným vodičom z Popradu.


Kritéria poisťovní ovplyvňujúce cenu najlacnejšieho PZP


Na výpočet ceny PZP sa používajú segmentačné kritéria. Ich počet a váha nie je medzi poisťovňami jednotná. To spôsobuje rôznu výšku poistného na rovnaké vozidlo medzi poisťovňami. Každý poistník si preto môže cez porovnanie vybrať takú poisťovňu, ktorá je pre neho z hľadiska segmentačných kritérií najvýhodnejšia.

Vek držiteľa vozidla

Cena PZP je určená z veľkej časti práve vekom držiteľa vozidla. Vekove kritérium zohľadňuje takmer každá poisťovňa. S najdrahším PZP môžu rátať mladí vodiči do 23 rokov. Naopak, najlacnejšia poistka na auto je prístupné vodičom v strednom veku. So stúpajúcim vekom u dôchodcov však môže poistné začať rásť.

Objem a výkon motora

Ďalším významným kritériom pre stanovenie ceny PZP je samotný motor vozidla. Poisťovne pri výpočte zohľadňujú objem valcov a výkon motora. Vozidlo s výkonným motorom bude mať drahšie PZP, zároveň slabší motor prinesie možno aj najlacnejšie PZP.

Bezškodový priebeh

Jazdíte opatrne a nespôsobili ste žiadnu poistnú udalosť? Takýto bezškodový priebeh dokáže znížiť výšku poistného za najlacnejšie PZP. Byť opatrný sa v prípade zákonného poistenia jednoznačne vypláca. Taktiež poisťovne pri takýchto vodičoch zväčša nemení výšku poistného medzi poistnými obdobiami.

Trvalý pobyt (miesto podnikania pri podnikateľoch)

Poisťovne zohľadňujú pri výpočte ceny taktiež miesto bydliska. Vo všeobecnosti platí, že lacné zákonné poistenie zaplatia vodiči z menších obcí, zatiaľ čo vodiči z veľkých miest si za svoje povinné zmluvné poistenie priplatia.

Zľavy a bonusy

Pri výpočte sa ráta s mnohými kritériami. Spolu je ich až 21. Niektoré vám zabezpečia zľavy a bonus pre najlacnejšie PZP. Ide o:

  • ste rodičom dieťaťa do 15 rokov
  • máte už inú zmluvu vo vybraných poisťovniach
  • ste invalidný dôchodca
  • preferujete elektronickú komunikáciu namiesto papierovej
  • kedy ste si kúpili prvé auto, či máte uzatvorené poistenie v inej poisťovni, či ste niekedy už spôsobili poistnú udalosť hradenú z PZP, nižšia celková prípustná hmotnosť vozidla a iné

To, ktoré kritéria sa zohľadnia a v akej miere, závisí od samotnej poisťovne. Každá poisťovňa si zvolí vlastný mix kritérií pre výpočet PZP. Skúste využiť všetky bonusy a zľavy.

Z hore uvedených kritérií možno dedukovať, že najlacnejšie PZP získa taký majiteľ motorového vozidla, ktorý ma nízky výkon a malý objem valcov, pričom býva na dedine a je v strednom veku. Taktiež ešte nespôsobil poistnú udalosť preplatenú z PZP.

Na opačnom konci bude mladí držiteľ vozidla, ktoré je výkonné s veľkým objemom valcov, pričom žije vo veľkom meste a v minulosti spôsobil škodovú udalosť. Takýto vodič si za PZP priplatí. V oboch prípadoch sa však oplatí spraviť si porovnanie PZP. Takto získate to najlacnejšie PZP zo všetkých dostupných poisťovní. Využite konkurenčné poistné prostredie vo svoj prospech a nájdite si lepšiu ponuku.

Máte uzatvorenú nevýhodnú zmluvu? Nájdite si nové, najlacnejšie PZP

Nevadí ani to, ak ste si našli lacnejšie poistenie, no v súčasnosti už máte uzatvorené poistenie inde. Stačí podať výpoveď PZP a následne uzatvoriť najvýhodnejšie PZP.