Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Zľava na PZP pre invalidných dôchodcov

PZP pre invalidných dôchodcov

Nie vždy je osud k ľuďom priaznivý. V súčasnosti sa ale každému ponúka viesť svoj život čo najviac bez obmedzení, hoci sa v ňom nejaké tie obmedzenia nachádzajú. Napriek tomu, že si väčšina pod pojmom „invalidi“ predstaví niekoho, kto nemôže viesť vozidlo, nie vždy to tak musí byť. Invalidita predstavuje široké spektrum obmedzení. Samozrejme, pokiaľ invalidná osoba nejaví problém vo vedení motorového vozidla, môže si nejaké zaobstarať. Ako každý zdravý človek, tak aj invalidní dôchodcovia si musia na vozidlo zaobstarať PZP online. A to aj napriek tomu, že sa príjmy týchto dvoch kategórii líšia. Ak ste vlastníkom preukazu ZŤP, tak môžete získať zaujímavú zľavu.

Široké poistné možnosti

Napriek životným obmedzeniam sú poisťovne otvorené každej kategórii obyvateľstva. O to viac, ak sú niektoré druhy poistenia povinné. Vtedy nikto z nás nemá na výber a zmluvu musí uzatvoriť. Pravdou ale je, že nie každý invalid môže viesť motorové vozidlo. Na to, aby vám poisťovňa žiadosť schválila, bude pravdepodobne nutné zdokladovať spôsobilosť na riadenie dopravného prostriedku od lekára.

Všeobecne teda platí, že sa nemusíte spoliehať len na jednu poistnú ponuku, ale k dispozícii ich je hneď niekoľko . Aby ste si nemuseli míňať váš čas, odporúčame vám na zistenie ponúk využiť poistnú kalkulačku, ktorá vám spraví bezplatne, rýchlo a nezáväzne porovnanie poistných možností.  K výpočtu najlacnejšieho poistenia auta bude potrebné zadať technické parametre poisťovaného dopravného prostriedku a niektoré fakty o jeho majiteľovi. Každý a jeden údaj môže ovplyvniť výšku poistného. Preto je veľmi dôležité ich zadávať presne.

Zľavy z PZP pre invalidov (držiteľov preukazu ZŤP)

Poisťovne myslia aj na sociálne slabšie skupiny obyvateľov, kde sa zaraďujú aj invalidi. Je to práve kvôli tomu, že po pracovnej stránke sú v porovnaní so zdravým človekom obmedzení. Z toho vyplýva aj mesačný príjem, ktorý je rozhodne u aktuálne rozoberanej skupiny nižší. V niektorých poisťovniach vám dokonca vedia poskytnúť zľavu až do 50%. Na získanie zľavy je nutné byť držiteľom preukazu ZŤP.

Zľava sa dá získať aj „obkľukou“. Napr. poisťovňa Union má možnosť znížiť cenu PZP o 30% pre tých, ktorí jazdia málo. To je tiež celkom zaujímavá úspora. Nie je síce výhradne adresovaná invalidným dôchodcom, ale taktiež stojí za povšimnutie.

Ako ušetriť ešte viac?

Najviac ušetríte použitím PZP kalkulačky, ktorá vám ukáže tie najlacnejšie ponuky. Ušetriť ešte viac na celkovej cene môžete aj keď už ste predtým boli poistený a nespôsobili ste behom 5 posledných rokov škodovú udalosť. Rovnako vám vedia cenu skresať aj fakty ako okres, kde bývate, rodinná situácia (deti do 15 rokov) atď.

O PZP požiadajte online

Priamo z porovnania zvládnete aj vy požiadať o ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje. V podmienkach bude uvedené, či máte doklad o invalidite zaslať spätne v maily alebo to stačí urobiť aj dodatočne. Po kliknutí na vybranú ponuku ešte dopíšete nejaké osobné údaje a žiadosť elektronicky odošlete. Behom niekoľkých minút vám na email príde potvrdenie o žiadosti, údaje na zaplatenie PZP a dočasná karta. Tú si nezabudnite vytlačiť. Originál vám poisťovňa zašle, keď zaevidujú platbu poistného. Pokiaľ nie je poistné zaplatené, zmluva, hoci ju máte v maily, neplatí. Preto, ak patríte k invalidom, ktorí sa veľmi nerozumejú bankovej sfére, poproste niekoho blízkeho, aby vám s úhradou pomohol čo najskôr. Nepoistené vozidlo sa totižto na cestách vysoko pokutuje.