Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Motor s veľkým kW výkonom

Cenník PZP podľa kW

Cenník PZP podľa kW hľadá mnoho ľudí v presvedčení, že takto určujú poisťovne výšku poistného. Cena poistenia však závisí od množstva faktorov, nie len od kW výkonu motora. Pričom pod skratkou kW sa myslia kilowatty, čo je jednotka výkonu.

Ide aj ďalšie vlastnosti vozidla (maximálna hmotnosť, zdvihový objem valcov a iné), ale cenu ovplyvní aj samotný poistník (vek, bydlisko a iné). Okrem toho má každá poisťovňa svoje špecifické kritéria. Najbližšie k cenníku PZP podľa kW je online kalkulačka, ktorá obratom vypočíta cenu poistenia.

Výpočet ceny PZP podľa kW

Ako už bolo v úvode spomenuté, tak klasický cenník PZP prakticky neexistuje. Ak teda chcete vedieť, či si výberom auta s výkonnejším motorom a viacej kW výrazne zvýšite cenu poistenia, tak využite poistenie auta online. Môžete si bezplatne a nezáväzne spraviť viacero ponúk s rôznym výkonom motora. Takto okamžite uvidíte, či sa vám poistenie predraží kvôli počtu kW.

Ak by vás zaujímalo koľko stojí povinné zmluvné poistenie pre vaše auto, tak riešenie je ešte jednoduchšie. PZP kalkulačka dokáže zistiť výkon motora a iné ukazovatele na základe EČV. Všetky údaje automaticky vyplní za vás. Výkon motora je možné nájsť aj v Osvedčení o evidencii (technický preukaz).

Ceny PZP podľa kW – názorný príklad

Ako názorný príklad pripájame nasledujúcu tabuľku. Zobrazuje ako vplýva na cenu poistenia stúpajúci počet kW. Všetky ostatné parametre, okrem objemu valcov, ostali zachované. Nezmenený ostal aj samotný poistník. Ide o 30 ročného vodiča, ktorý býva v Poprade.

Škoda Octavia III (5E) (2013 – 2019)VýkonCena poistenia
1.2 TSI, 1197 ccm, benzín63 kW89 €
1.6 TDI CR, 1598 ccm, nafta77 kW112,27 €
1.4 TSI, 1395 ccm, benzín103 kW109 €
2.0 TDI CR, 1968 ccm, nafta110 kW134,16 €
1.8 TSI, 1798 ccm, benzín132 kW119 €

Z tabuľky je možné vidieť aj zaujímavý fakt. Ak chcete výkonný motor s veľa kW a nízkou cenou PZP, tak sa viacej oplatí benzínový motor. Naftové motory majú spravidla pri porovnateľnom výkone väčší objem valcov. A práve to má zásadnejší vplyv na výslednú cenu.

V každom prípade sa však oplatí využiť online výpočet povinného zmluvného poistenia. Zistíte totiž cez pár klikov cenu v každej poisťovni súčasne. Ponuky sú zoradené od najlacnejšej po najdrahšiu. Takéto riešenie je výrazne jednoduchšie a rýchlejšie ako akýkoľvek klasický cenník PZP.