Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Taxi s uzatvoreným PZP

PZP pre taxi

Uvažujete nad zriadením taxislužby? Alebo už majiteľom jednej ste a chcete získať čo najvýhodnejšie a podľa možnosti aj najlacnejšie poistenie pre vaše vozidlo? Tak radi by sme vám predstavili vaše možnosti. Vyhnúť sa tejto povinnosti by určite nebol dobrý nápad, nakoľko sa jazda s vozidlom, a teda aj s taxíkom bez PZP vysoko pokutuje. K tomu riskujete aj to, že pri poškodení iných vozidiel budete musieť spôsobené škody hradiť z vlastného vrecka.

Jediná nevýhoda

Hneď zo začiatku začneme jednou nevýhodou povinného zmluvného poistenia taxislužby. Bez ohľadu na to, v akej poisťovni si ho uzatvoríte, je bežné, že poistné pre tento typ prostriedkov je vždy vyššie oproti osobnému autu. Je to hneď z viacerých dôvodov:

  • sú v prevádzke skoro nonstop, takže najazdia veľa kilometrov
  • vodiči často pracujú nad rámec služby, z čoho pramení aj únava a zvýšené riziko škodovej udalosti
  • nočné služby taktiež predstavujú zvýšené riziko nehody
  • pri taxíkoch je bežné, že jazdia nad povolené rýchlosti, čo je opäť riziko

Máte viac vozidiel?

Naproti drahšiemu zákonnému poisteniu takéhoto vozidla ale môže byť výhodou, ak má taxislužba zaregistrovaných viac vozidiel. Pri hromadnom poistení (skupinovom alebo flotilovom) jednotlivé poisťovne poskytujú zľavy. Poistné zmluvy jednotlivých vozidiel sa potom dajú ľubovoľne meniť (napr. zrušiť alebo predĺžiť).

Najlacnejšie PZP pre taxislužbu

Samotné povolanie síce predstavuje zvýšené riziko vzniku škodovej udalosti, ale aj tak si na trhu môžete nájsť tú najvýhodnejšiu poistnú možnosť pre vás. Stačí využiť možnosti PZP cez internet, ktoré vám urobí porovnanie cien poistného niekoľkých poisťovní pre vaše taxi. A to bezplatne, rýchlo a nezáväzne. Ak by ste sa však pre nejakú ponuku rozhodli, pokojne o ňu môžete z online výpočtu cien požiadať.

Rozdiely v poistnom sa pri PZP pre taxi môžu líšiť až v stovkách eur. Ak ale tá najlacnejšia možnosť nie je podľa vašich požiadaviek, ďalšie ponuky môžu obsahovať viac poistného krytia. Hoci v tom prípade je pravdepodobné, že budú o niečo drahšie. Sami teda musíte zvážiť, čo potrebujete.

Na porovnanie ponúk PZP pre taxislužbu budete potrebovať technické parametre poisťovaného dopravného prostriedku. Na základe toho sa potom vypočítava výška poistného.

Ako o poistenie pre taxi požiadať?

Nemusíte nikam chodiť. Priamo z výsledkov môžete o niektorú z ponúk požiadať. Kliknete na ňu, dopíšete ešte niektoré údaje, aby vám mohol systém vygenerovať a okamžite zaslať niektoré doklady. Na mail vám bude doručený návrh poistnej zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasná zelená karta. Tú je potrebné vytlačiť a preukazovať sa ňou v prípade cestných kontrol, pokým vám nebude poštou doručený jej originál. Poisťovňa vám jej originál zašle po tom, ako zaeviduje platbu poistného. Ale pozor! Možnosť zaplatiť máte len do dňa začiatku platnosti PZP na vaše taxi. Ak tak neurobíte, žiadosť sa anuluje a zmluva zanikne. Preto je ideálne poistné zaplatiť čím skôr, čím predídete prípadným nepríjemnostiam.