Online poistenie

Úrazové poistenie pre deti

Úrazové poistenie pre deti

Náš dnešný príspevok bude zameraný na najnižšiu vekovú kategóriu, teda na deti. Mnohokrát si neuvedomujeme, že práve tieto malé bytosti sú na úrazy náchylnejšie oveľa viac ako dospelí, keďže situáciu nebezpečenstva vedia vycítiť len málokedy. Samozrejme záleží aj od veku a skúseností. Staršie deti majú tento reflex už vyvinutejší, no stále chcú veľa vecí vyskúšať, čo pramení do úrazov či iných nešťastných a bolestivých situácií. Nebudeme zahmlievať ani fakt, že ak sa vášmu špuntovi niečo stane, vie to do výraznej miery narušiť rodinný rozpočet a vašu pracovnú nasadenosť, a aj preto je vám na trhu k dispozícii úrazové poistenie pre deti.

U koho s hľadaním začať?

Ak ste si aspoň z časti preštudovali naše predchádzajúce príspevky, viete, že možností na zabezpečenie seba, ale aj vašich ratolestí máte viac. Netýkajú sa len množstva jednotlivých poskytovaných produktov, ale aj samotných poisťovacích spoločností.  V rámci nich môžeme zmieniť spoločnosti MetLife Amslico, Generali, Axa, Ergo, Aegon, ČSOB, Allianz, Uniqa, Union atď. Každá spoločnosť poskytuje iné úrazové poistenie pre deti, to znamená, že dostupné budú v iných cenách, aj keď možno podobných, a takisto si môžete zvoliť rozdielne poistné krytie. Všetko závisí od toho, čo hľadáte a čo potrebujete.

Zvoľte si správny rozsah poistného krytia

To, či ste si zvolili správne, sa väčšinou dozviete až vtedy, keď sa niečo nepríjemné stane. To, aby sa nič nestalo však vieme ovplyvniť len málokedy. Ako sme už vyššie uviedli, produktov na trhu je pomerne dosť a to najvýhodnejšie pre vás si musíte zvoliť a vyskladať sami. Produkty úrazového poistenia pre deti nesú v jednotlivých poisťovniach rôzne názvy, napr. u Allianzu sa môžete stretnúť s produktom Moja Farbička, prípadne Moja Farbička Plus, u Unionu je to zas Junion Minimum, Junior Optimum, u Metlife Amslico je populárny produkt Kamarát Snoopy a zmieňme si ešte takú spoločnosť ČSOB, ktorá ponúka pre tých najmenších produkt Vario Junior, pre staršie deti nad 14 rokov Junior Mix či iné produkty, špecializujúce sa na rozšírené poistné krytie. To, že niektorá poisťovňa nemá pre tento produkt špeciálny názov by vás nemalo zmýliť, pretože to neznamená, že jej produkty sú horšej kvality alebo že ich neposkytuje.

Vo všeobecnosti vám však každé úrazové poistenie pre deti musí ponúknuť poistné krytia, akými sú trvalé následky úrazu s progresiou či bez nej, smrť následkom úrazu, denné odškodné pri pobyte v nemocnici a denné odškodné počas nevyhnutného liečenia následkov úrazu. Formulácia týchto udalostí môže byť u rôznych poskytovateľov rňzna, no ich obsah by mal byť totožný. Pokiaľ vám základné poistné udalosti nestačia a chceli by ste do zmluvy zakomponovať aj niečo viac, úrazové poistenie pre deti môžete doplniť o sporenie, či už kapitálové alebo investičné, z ktorých suma bude vašim živým radostiam vyplatená ihneď po tom, ako dosiahnu istý vek.

Každá poisťovňa je niečím špecifická, zmienime sa však o spoločnosti Generali, ktorá prepláca rodičovi príjem aj vtedy, keď je dieťa len ošetrované a pokrýva až 34 detských chorôb; MetLife Amslico zas neobmedzuje vek dieťaťa, to znamená, že je možné ho poistiť až do 100 rokov jeho veku, ale neprepláca nehody, ktoré sa udiali pri športe, čo zas Allianz plne akceptuje. Vybrať si to najlepšie neznamená, že to bude aj to najlacnejšie. Určite by ste mali počítať s tým, že ak si chcete vybrať to najlepšie, budete sa musieť o jednotlivých produktoch informovať čo najpodrobnejšie, a to si bude vyžadovať aj hodiny vášho času.

Možno vám pomôže porovnanie

Ak je vašim hlavným kritériom cena, tak to, kde sa nachádza to najlepšie a najvýhodnejšie úrazové poistenie pre deti vám bezplatne prezradí online porovnanie. Cena závisí aj od toho, či si k produktu zvolíte aj sporenie. Samozrejme, čím širšie poistné krytie si zvolíte, tým vyššia bude výsledná poistná cena. Najjednoduchšie krytie vás u Unionu môže vyjsť približne na 20 eur ročne. Rozšírené možnosti, možno aj so sporením, ale tento krát už u iných poskytovateľov vás môžu mesačne vyjsť približne od 15 eur vyššie.

Aby ste však nemuseli všetky ponuky zisťovať zvlášť, skúste využiť pomoc online nástroja, ktorý vám zobrazí porovnanie viacerých ponúk aj s presnými cenami, takže určite to najlacnejšie a najlepšie úrazové poistenie pre vaše deti neobídete. Keďže je to úplne bezplatné a nezáväzné, nemáte čo stratiť. Dokonca je vám k dispozícii bezplatná odborná pomoc, ktorú tvorí nezávislý odborník v poisťovníctve. Odpovie vám priamo na všetky vaše otázky.

Aký spôsob si zvoliť?

Pokiaľ chcete nájsť to najvýhodnejšie a najlepšie úrazové poistenie pre vaše deti, máte dve možnosti, a to využiť porovnanie online alebo si pochodíte osobne všetky pobočky rôznych poisťovní. Telefonický prieskum sme radšej z možnosti vylúčili, pretože to by vás možno obralo o viac nervov ako osobné návštevy. Ak hľadáte časovo najúspornejšiu metódu, práve online porovnanie by ste obísť nemali. V porovnaní s osobným prieskumom a žiadosťou, vám vie ušetriť čas až niekoľkonásobne a všetko vybavíte z domu.

Osobné návštevy vám zaberú aj 8 hodín času a aj to za ideálnych podmienok, kedy by sa všetky pobočky nachádzali vo vašom meste resp. tam, kde ste sa rozhodli tento produkt vybavovať. Online požiadate o vami hľadaný produkt nielenže okamžite a jediným klikom, ale dokonca budete mať porovnanie ponúk hotové do niekoľkých minút, ak nie sekúnd a všetko budete mať zobrazené priehľadne na jednej stránke, samozrejme aj s cenou každého produktu. Osobné stretnutie s pracovníkom spoločnosti sa po požiadaní týmto spôsobom nevylučuje, pôjde však len o formality prípadne vás informuje o iných skutočnostiach v súvislosti s produktom.

Celá rodina v jednej zmluve?

Každé úrazové poistenie pre deti umožňuje poistiť aj minimálne jedného dospelého človeka, čo znamená, že napr. ak daná dospelá osoba nemá individuálne uzatvorený produkt, v prípade jej smrti alebo úrazu bude dieťaťu vyplatené buď sirotské alebo iný príspevok, napr. v prípade práceneschopnosti vie poisťovňa vrátiť nejakú sumu zo zaplateného poistného atď.

Inou možnosťou je zvoliť si komplexné rodinné úrazové poistenie, ktoré pokrýva ako rodičov, tak aj deti, ale len do 18 roku života. To, ktoré z nich je pre vás to najlepšie, si však musíte určiť sami, prípadne to konzultovať s nezávislými odborníkmi, ktorý vám vedia objektívne poradiť a nevidia v tom len vlastné provízie. Jedného bezplatného a nezávislého odborníka nájdete aj na tejto stránke, ako sme sa už zmienili aj vyššie. U niektorých poisťovní je možné na jednu zmluvu poistiť až 3 dospelých a 9 detí. Takisto je bezplatné pripoistenie pribúdajúcich detí, pokiaľ ešte nie sú nad povolený počet.

Krytie v škole?

Niektoré poisťovne ponúkajú v rozšírených možnostiach úrazového poistenia pre deti aj to, že poistné krytie sa bude vzťahovať aj na nepríjemné udalosti vzniknuté v škole. Nie je to však klasický prípad, a preto, ak ho v zmluve chcete mať, treba si nájsť takú spoločnosť, ktorá to umožňuje. Iným riešením je to, že tento produkt zabezpečí samotná škola, čo znamená, že sa aplikuje na všetkých jej žiakov, ale aj profesorov, ako v škole, tak aj na iných školských podujatiach, ktoré sa nemusia konať priamo v areáli školy.

Ak si uvedomíte, že ste počas celých týchto rokov platili „zbytočne“, pretože nenastala žiadna poistná udalosť, nezúfajte. Niektoré poisťovne vám totiž ponúkajú návrat nejakého percenta z celkovej zaplatenej sumy poistného. U Unionu je to napr. 10%.