Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
Každé auto potrebuje poistenie na dovolenku

Poistenie auta na dovolenku

Zvažujete cestovať na dovolenku vlastným autom? Potom by ste mali prehodnotiť to, či máte vhodné poistenie auta na dovolenku. Odpoveď závisí od toho, kam sa chystáte na dovolenku.

Poistenie auta na dovolenku do zahraničia

Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? V tom prípade si prečítajte článok na tému poistenie auta do zahraničia. Rovnaké rady môže aplikovať aj v prípade, že sa mimo Slovenska chystáte dovolenkovať.

Poistenie auta na dovolenku po Slovensku formou PZP

V prípade, že sa nechystáte tráviť svoju dovolenku mimo nášho územia, tak riešenie je jednoduchšie. Základné krytie vám poskytuje PZP. Takéto poistenie preplatí škody, ktoré vzniknú prevádzkou vášho auta tretím stranám. Ak teda spôsobíte počas dovolenky poistnú udalosť, tak škody preplatí poisťovňa. Škody na vašom vozidle takto spôsobenou udalosťou si však preplatíte sami. Nezabudnite, že musíte mať pri sebe zelenú kartu. Tá slúži ako doklad o uzatvorenom povinnom zmluvnom poistení auta.

Asistenčné služby na Slovensku

Cestujete na opačný koniec Slovenska, ste na neznámych cestách a v strese urobíte chybu ako je vymknutie sa alebo natankovanie nesprávneho paliva? Prípadne dôjde k defektu alebo poruche vozidla? V takomto prípade vám výrazne uľahčia život asistenčné služby. Ich rozsah, výška poistného krytia alebo výluky si určujú jednotlivé poisťovne sami. Aj v rámci jednej poisťovni môžu byť výrazné rozdiely medzi jednotlivými detailmi. Je preto vhodné mať základný prehľad o asistenčných službách k vášmu PZP online ešte pred samotnou dovolenkou.

Pripoistenie k PZP a dovolenka na Slovensku

V súčasnosti poisťovne ponúkajú širokú ponuku dobrovoľných pripoistení k PZP. Takéto pripoistenia dokážu pomôcť aj v prípadoch, že na vašom aute vznikla počas dovolenky škoda neznámym vinníkom alebo prírodou. Môže ísť napríklad o pripoistenie stretu so zverou. V prípade dovolenky v odľahlej oblasti to môže prísť vhod. Poisťovňa preplatí škody takto vzniknutou udalosťou. Alebo budete parkovať auto mimo svojej garáže a následne krupobitie poškodí karosériu vozidla. V takej situácii oceníte poistenie živlu. Budete parkovať na nezabezpečenom mieste? Tak to sa vám na dovolenku oplatí mať pripoistenie proti krádeži.

Vo všeobecnosti takéto pripoistenia pomôžu v situáciách, ktoré boli donedávna výsadou havarijného poistenia. Avšak nejde o plnohodnotnú náhradu. Pripoistenia majú totiž väčšinou nízke limity poistného krytia, prípadne aj vyššiu spoluúčasť.

Havarijné poistenie a dovolenka na našom území

V prípade havarijného poistenia ide o komplexnú ochranu počas vašej dovolenky. Ponúka poistné krytie aj pre prípad, že škodu na aute ste si spôsobili sami. Prípadne nemáte žiadneho konkrétneho vinníka. Aj tu sa však podmienky, limity a výluky medzi poisťovňami výrazne líšia. Je nutné si detailne preštudovať poistné podmienky konkrétneho havarijného poistenia.