Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
ZŤP majú nárok na zľavu pri PZP

PZP pre ZŤP/ŤZP

Ak patríte k občanom ťažko zdravotne postihnutým, v živote to určite nebudete mať ľahké. Denne sa možno stretávate s množstvom obmedzení, o ktorých zdraví ľudia nemajú tušenia. Našťastie, ani postihnutie nemusí hneď znamenať obmedzenie v dopravnej sfére. Aj ZŤP totižto môžu byť vodiči, vlastniť auto alebo iný dopravný prostriedok, a teda sa aj na nich vzťahuje povinnosť uzatvoriť si poistku na auto.

Poistia vás v každej poisťovni?

Obávate sa, či vám povinné zmluvné poistenie pre ŤZP niekto poskytne? Samozrejme. Pokiaľ to váš zdravotný stav dovoľuje, žiadna poisťovňa s tým nebude mať problém. Pochopiteľne, sú aj také prípady postihnutia, kedy by už vodičské schopnosti mohli byť obmedzené. Preto, žiadateľ ZŤP o PZP by mal k žiadosti pripojiť aj potvrdenie o vodičskej spôsobilosti od lekára. To sa ale dozviete v podmienkach jednotlivých spoločností.

Získajte čo najvyššiu zľavu s porovnaním PZP

Najvýhodnejšiu poistku na auto alebo iný dopravný prostriedok hľadá skoro každý. Ale ako ŤZP osoba to možno máte sťažené o trvalý pracovný príjem. Preto je skutočne dôležité, aby ste neplatili za poistnú zmluvu zbytočne veľa. Aby ste si pátranie po najlacnejšej ponuke uľahčili, odporúčame vám využiť online kalkulačku na výpočet ceny PZP. Tá vám bezplatne urobí porovnanie aktuálnych ponúk rôznych poisťovní. Okrem toho je táto internetová kalkulačka nezáväzná. To znamená, že poistné ponuky si môžete pozisťovať bez toho, aby ste mali povinnosť si niektorú z nich vybrať.

Aby vám elektronický formulár vygeneroval správne poistné možnosti, pripravte si technický preukaz vozidla. Práve jeho technické parametre sú to, čo bude nutné vypísať. Takisto sú potrebné aj údaje týkajúce sa vašej osoby, ako napr. okres, v ktorom bývate. Alebo či ste rodičom detí do 15 rokov, ale napríklad aj bezškodový priebeh. Tieto parametre vám môžu dopomôcť k lepšej cene PZP. Ale ako držiteľ preukazu ŤZP budete mať určite nejaké zvýhodnenie.

ZŤP so zvýhodnenou cenou PZP

Aj poisťovne myslia na to, že zdravotne ťažko postihnutí sú vo financiách obmedzení. Preto poskytujú z celkovej ceny poistného zľavu, ktorá vám už vo výpočte porovnania bude zarátaná. Aby ste si zľavu mohli uplatniť,  je potrebné preukázať sa preukazom ZŤP. Pri splnení podmienok si môžete cenu PZP u niektorých poskytovateľov znížiť až o 50%. To je skutočne veľká úspora.

Pokiaľ by ste mali záujem aj o iné poistné riziká plynúce z riadenia motorového vozidla, v kalkulačke si ich môžete navoliť.

Uzatvorenie poistenia auta online

Výhodou rýchleho, bezplatného a nezáväzného porovnania ponúk PZP je aj to, že priamo z výsledkov môžete uzatvoriť poistnú zmluvu. Pokiaľ ste zdokladovali stav ZŤP, prípadne vás ho poisťovňa žiada doložiť dodatočne, o vybrané poistenie požiadate jedným kliknutím. Následne doplníte niektoré osobné údaje. Na mail vám bude odoslané potvrdenie s návrhom poistnej zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná zelená karta. Je však aj možnosť PZP zaplatiť kartou ihneď. Ak sa v tom ako ZŤP neorientujete, s platbou vám môže pomôcť aj príbuzný. Cudzím vaše bankové informácie nikdy nezverujte. Splatnosť zaplatenia poistného zvykne byť deň začiatku plynutia poistenia. Po zaplatení vám poisťovňa na vami zadanú adresu zašle originál zelenej kartičky. Tú je potrebné mať pri užívaní vozidla so sebou kvôli prípadným policajným kontrolám. Ak poistné nestihnete do dňa začiatku PZP uhradiť, žiadosť stráca platnosť a pri kontrole s neplatným dokladom vás neuchráni ani fakt, že ste ŤZP.