Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP pre autobus

Povinné zmluvné poistenie je nutné uzatvoriť aj na autobus. Pri autobuse je riziko vzniku dopravnej nehody oveľa vyššie ako obvykle. Vyplýva to z väčšieho nájazdu a pobytu na ceste v porovnaní s ostatnými vozidlami. Avšak významným faktorom sú aj samotné rozmery autobusu. Pri tak veľkom vozidle je riziko vzniku škody na majetku alebo zdraví oveľa vyššie. Práve v takýchto situáciách vám PZP pomôže. Kryje totiž všetky škody, ktoré spôsobíte prevádzkou svojho autobusu ostatným účastníkom cestnej premávky. V prípade, že chcete ochrániť svoj autobus pred škodami, ktoré si spôsobíte sami alebo bez jasného vinníka, tak zvážte uzatvorenie havarijného poistenia.

Aké vozidlo možno klasifikovať ako autobus?

Zákon 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov definuje autobus nasledovne:

Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
a)
autobusom motorové vozidlo na dopravu osôb, ktoré má okrem miesta pre vodiča viac ako osem miest na sedenie,

Autobusom je teda každé vozidlo, ktoré má viac ako 8 miest na sedenie. Nejde teda len o klasické veľké autobusy, ako si ich väčšina z nás predstaví pri slove autobus. Autobusy je možné rozdeliť do rôznych kategórií, napríklad podľa počtu miest na sedenie alebo podľa veľkosti autobusu.

Ako získať výhodné PZP pre autobus?

Uzatvoriť PZP na autobus má isté špecifiká. Nie všetky poisťovne totiž poskytujú poistenie pre autobusy. Niektoré poskytujú aj flotilové poistenie v prípade, že máte viacero autobusov. Najjednoduchší spôsob ako zistiť výšku poistného pre autobus je využiť online porovnanie. Cez našu kalkulačku je možné vypočítať cenu poistenia pre autobus z pohodlia domova. Stačí v prvom kroku zvoliť druh vozidla – autobus. Alebo zadajte platné EČV vozidla a údaje budú automaticky načítané.

Takto môžete získať výhodné poistenie pre autobus akejkoľvek značky, či už ide o Karosu, Troligu, SOR, Iveco Irisbus alebo Ikarus. A aj značne ušetríte. Dočasnú zelenú kartu dostanete e-mailom a môžete ihneď jazdiť. Slúži ako doklad o uzatvorenom PZP na Slovensku, ale aj v zahraničí.