Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP pre obytný automobil – karavan

Každé vozidlo, ktoré má osvedčenie o evidencii, musí uzatvoriť PZP. Rovnako je to aj pri obytných automobiloch a karavanoch. Nezáleží na tom, či ide o klasický obytný automobil, ktorý je označovaný ako karavan, alebo o ťahaný obytný príves. PZP musíte uzavrieť v oboch prípadoch. Obytné automobily sú síce využívané najmä sezónne, ale v letných mesiacoch dokážu prejsť obrovské vzdialenosti. A to väčšinou naprieč mnohými krajinami. Všetky tieto faktory zvyšujú možnosť vzniku poistnej udalosti. Povinné zmluvné poistenie preplatí škody, ktoré spôsobíte prevádzkou obytného automobilu. Pričom sa takéto krytie vzťahuje na materiálne škody, ale aj ujmu na zdraví.

Do zahraničia sa oplatí mať uzatvorené kvalitné PZP na obytný príves

Dávno preč sú časy, keď PZP bolo len o samotnom poistení pred škodami, ktoré spôsobíte prevádzkou svojho vozidla. K PZP online je možné objednať rôzne pripoistenia, ako napríklad poistenie čelného skla alebo rozšírené asistenčné služby. Práve tie môžu prísť vhod pri akejkoľvek neplánovanej udalosti s karavanom v zahraničí. Môže ísť o pomoc pri poruche vozidla, zabezpečenie odtiahnutia vozidla, náhradné vozidlo alebo vybavenie hotela v prípade núdze. Pri asistenčných službách je však dôležité si prejsť jednotlivé podmienky za akých je možné požiadať o takúto pomoc. Prípadne aké sú výluky poistenia, aká je výška spoluúčasti a iné.

Ako doklad o uzatvorenom poistení obytného automobilu dostanete zelenú kartu. S týmto dokladom sa preukážete pri policajnej kontrole, keďže slúži ako dôkaz o uzatvorenom poistení. A to ako na Slovensku, tak aj v zahraničí.

Za zváženie stojí aj havarijné poistenie karavanu. To kryje aj škody na vašom obytnom automobile, ktoré si spôsobíte sami alebo pri nich nie je žiaden zjavný vinník.

Ako si vybrať poistenie karavanu?

Nie každá poisťovňa ponúka poistenie pre karavany, ako teda vedieť, na ktorú poisťovňu sa máte obrátiť? Je to jednoduché. Online porovnanie PZP cez našu kalkulačku zohľadňuje do výpočtu len relevantné poisťovne. Následne sa vám zobrazia do prehľadnej tabuľky a poistenie si môžete okamžite uzatvoriť. Dočasnú zelenú kartu na vytlačenie dostanete okamžite. Jazdiť môžete teda už v daný deň. Čo môže prísť vhod, ak sa ponáhľate do svojej dovolenkovej destinácie so svojim obytným automobilom.