Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
PZP pre skúter

PZP na skúter

Skúter sa síce podobá v mnohom motocyklu, no má pár odlišností. Čo je teda skúter? Ide o jednostopové motorové vozidlo, ktoré umožňuje pohodlnú jazdu a chráni pred špinou a počasím. Hlavným rozdielom oproti motocyklu je však možnosť nastupovať z boku. Je to umožnené voľnou časťou medzi riadidlami a sedadlom jazdca.

Z hľadiska PZP je podstatný aj samotný motor. Väčšinou ide o motor s nízkym objemom. Typický objem je medzi 50 až 125 cm3. Existujú aj výkonnejšie varianty, ktoré dosahujú výkon až 50 koní. Tak ako je nutné mať PZP na motocykel, tak rovnaká povinnosť platí aj pre skúter.

Poistite svoj skúter

Skúter je síce málo výkonný a relatívne pomalý, no napriek tomu môžete na ňom napáchať škody. Preto je nutné mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Kryje pred škodami, ktoré spôsobíte prevádzkou svojho skútra tretím stranám. PZP kryje pred škodami na zdraví, ale aj pre škodami na majetku. Cena takéhoto poistenia je pre skúter vcelku nízka.

V tabuľke uvádzame príklad pre lepšiu ilustráciu. Pri príklade vychádzame z toho, že držiteľ skútra je z Popradu, má 30 rokov a nespôsobil v posledných 5 rokoch žiadnu dopravnú nehodu.

MotocykelVýkon motoraObjem valcovRok výrobyNajlacnejšie PZP
Yamaha Majesty 40025 kW395 cm3200440,59 € (Wüstenrot poisťovňa)
SYM JOYMAX 30021.3 kW278 cm3201834,68 € (UNIQA pojišťovna)

Na našom webe máte možnosť vypočítať si PZP cenu online pre akýkoľvek skúter. Ak má skúter priradené EČV, tak je možné ho zadať a kalkulačka predvyplní údaje ohľadom skútra. Najčastejšie však ide o skútre s objemom valcov do 125 cm3, pri ktorých je veľmi dobrá cena PZP. Ponuky sú zoradené od najlacnejšej PZP. Ak sa rozhodnete pre akúkoľvek ponuku, tak je možné ju okamžite uzatvoriť a e-mailom dostanete dočasnú zelenú kartu. Tú si vytlačíte a môžete si užívať jazdu na svojom skútri.