Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
PZP na štvorkolku

PZP na štvorkolku

Štvorkolky sú čoraz obľúbenejšie a neraz ich vidieť nie len v blízkosti lesov alebo poľných ciest, ale aj priamo v premávke. Aj takýchto vozidiel sa týka povinnosť mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Táto povinnosť sa vzťahuje na všetky vozidlá, ktoré sú prihlásené v evidencii vozidiel.

Účel PZP je poistne chrániť pred škodami na zdraví a majetku, ktoré môžete spôsobiť tretej strane prevádzkou štvorkolky. Ak ste však vinník dopravnej nehody, tak škody na štvorkolke si zaplatíte sami. Existuje však možnosť uzatvoriť rôzne pripoistenia k PZP. Môžete sa tak chrániť napríklad proti stretu so zverou alebo živelnou udalosťou. Komplexnú ochranu poskytuje havarijné poistenie.

Cena PZP na štvorkolku

Koľko teda stojí poistenie na štvorkolku? Cena sa ako aj pri iných vozidlách odvíja od viacero faktorov. Poisťovne zohľadňujú napríklad:

  • objem valcov motora,
  • výkon motora,
  • rok výroby štvorkolky a iné.

Okrem toho poisťovne zohľadňujú údaje ohľadom držiteľa štvorkolky. Najlacnejšie PZP na štvorkolku získate tým najjednoduchším spôsobom. Využite našu PZP kalkulačku, ktorá spraví výpočet ceny za vás. Získate tak prehľad ponúk v každej poisťovni. Poistenie je možné uzatvoriť cez internet, pričom dočasnú zelenú kartu dostanete e-mailom. Tú si vytlačíte a môžete jazdiť na svojej štvorkolke.

Rovnako máte možnosť zmeniť svoje súčasné poistenie štvorkolky za nové, výhodnejšie. Musíte podať výpoveď aspoň 6 týždňov pred výročným dňom, pričom výpoveď nadobudne účinnosť od daného dňa. K danému dňu si už vopred môžete nájsť a uzatvoriť PZP cez náš portál.