Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU
PZP pre ťahač návesov a prívesov

PZP pre ťahač návesov alebo prívesov

Ťahač je definovaný ako nákladný automobil, ktorého účel je pripojenie a ťahanie prívesu alebo návesu. Ide o veľké a ťažké vozidlá. Z toho vyplýva aj riziko, ktoré vzniká ich prevádzkou. Môže dôjsť k značným materiálnym škodám, v horšom prípade aj ujme na zdraví. Preto musí mať každý ťahač návesov alebo prívesov uzatvorené PZP.

Z pohľadu zákona je samotný ťahač jedno vozidlo a príves alebo náves iné vozidlo. A každé vozidlo vedené v evidencii vozidiel musí mať svoje vlastné povinné zmluvné poistenie. Musíte teda pri sebe nosiť zelenú kartu pre obe vozidlá.

Ako uzatvoriť PZP pre ťahač návesov alebo prívesov?

Nájsť poistenie pre takéto vozidlo nie je úplne jednoduché. Nie každá poisťovňa ponúka možnosť poistiť si ťahač. Našťastie existuje jednoduchší spôsob ako nájsť najlacnejšie PZP pre ťahač. Stačí využiť naše PZP porovnanie poisťovní. To automaticky vypočíta a zobrazí cenu len v tých poisťovniach, ktoré poskytujú vhodný produkt. Pri výpočte poisťovňa zohľadňuje viacero parametrov:

  • výkon motora ťahača
  • objem valcov
  • rok výroby ťahača
  • údaje o držiteľovi ťahača

Zároveň máte možnosť okamžitého uzatvorenia poistenia na váš ťahač. Bude vám odoslaná dočasná zelená karta e-mailom. Stačí si ju vytlačiť a môžete sa vybrať na cesty so svojim ťahačom návesov alebo prívesov.