Online poistenie

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP pre traktor

Ak ste majiteľom traktora, tak iste viete, že aj takýchto poľnohospodárskych alebo lesných vozidiel sa týka povinnosť mať uzatvorené PZP. Traktor sa často presúva po verejných komunikáciách a preto je nutnosťou mať uzatvorené takéto poistenie. Pri traktoroch hrozia mnohé riziká, ktoré vyplývajú z ich veľkých rozmerov, horšieho výhľadu vodiča a horšej manévrovateľnosti.

Rozdelenie traktorov z hľadiska zákona a podľa poisťovní

Zákon zaraďuje traktory do dvoch kategórií vozidiel. V kategórii T sú kolesové traktory a v kategórii C sú pasové traktory. Z hľadiska PZP poisťovne rozlišujú tieto typy traktorov:

  • s prideleným EČV (ŠPZ)
  • bez prideleného EČV (ŠPZ)
  • jednonápravový kultivačný traktor

Samostatnou kategóriou sú podomácky vyrobené traktory, ktoré od roku 2003 tiež môžu vstupovať na verejné komunikácie. Dopravný inšpektorát im pridelí špeciálne EČV typu C. Aj takýto traktor musí mať PZP na F značky.

Cena PZP pre traktor

Nech už máte traktor značky Zetor, John Deere alebo Ferguson, tak určite vás bude zaujímať koľko bude stať poistenie traktora. Tieto ceny je možné vypočítať cez naše online porovnanie. Kalkulačka do výsledkov zahrnie všetky ponuky poisťovní, ktoré ponúkajú PZP pre traktor. Môžete si takto vybrať to najlacnejšie PZP.

V tabuľke je názorný príklad ceny poistenia pre 10 ročný John Deere 8310R, pričom držiteľ vozidla má 31 rokov a býva v Poprade:

PoisťovňaPoistný produktPoistné krytieCena
Generali PoisťovňaPZP M5,24 mil. € / 1,05 mil. €48 €
KOMUNÁLNA poisťovňaGarant Plus5,24 mil. € / 1,05 mil. €50 €
KOOPERATIVA poisťovňaPartner5,24 mil. € / 1,05 mil. €50,30 €
KOOPERATIVA poisťovňaEuropartner5,24 mil. € / 2,05 mil. €57,95 €
KOMUNÁLNA poisťovňaEurogarant Plus5,24 mil. € / 2,1 mil. €64 €